ALITEO.comALITEO.com
menu
Všechny funkcionality
Všechny funkcionality

Jasně, přehledně a na jednom místě.

přizpůsobí ALITEO vašim procesům

všech objektů a evidencí dle vaši potřeby

jasný a detailní přehled o aktivitách

v aplikaci nebo e-maily a jen vyrozhodnete v jakém rozsahu

jako integrální součást vaší společnosti

měření, vykazování a fakturace

ve formě grafů, přehledů a statistik

dokonalý přehled o aktivitách podřízených

time management s plánováním a synchronizací

přehledně s řešitelem a upozorněním na změny

s oprávněními pro kompetentní

Všechny články

TIP 7: Delegujte bez obav

Dnes bych se rád zamyslel nad tím, co je to delegování, proč by na této své dovednosti měli manažeři neustále pracovat, a hlavně jak s delegováním souvisí nějaký informační systém, jako je například ALITEO?

Dnes bych se rád zamyslel nad tím, co je to delegování, proč by na této své dovednosti měli manažeři neustále pracovat, a hlavně jak s delegováním souvisí nějaký informační systém, jako je například ALITEO?

Dobrý manažer je jako rodič, který se snaží připravit své děti na to, aby byly v životě samostatné, byly schopné si za každých okolností poradit samy a upřímně ho těší, když jsou jeho děti úspěšnější než on. Proto by mělo být jeho snahou osamostatňovat své kolegy, předávat jim odpovědnost a pravomoce – postupně se přesunout od instruování k delegování.

  • Instruování je proces, kdy odpovědnost a pravomoc zůstává u manažera, možnost vlastní invence řešitele je omezená. Instruování rozhodně není nic špatného, zejména u juniorních kolegů jde o nástroj pro jejich postupné zaškolování do problematiky, nevytváříte na ně neúměrný tlak a stres z úkolů, které neumí samostatně vyřešit.
  • Delegování je proces přenosu odpovědnosti a pravomocí na kolegu nebo tým. Cílem delegování je uvolnit váš čas, abyste se mohli věnovat jiným důležitým úkolům, a také vede ke zvyšování kompetencí celého vašeho týmu.

Obě tyto fáze (a všechny mezifáze mezi nimi) se vyznačují tím, že se sice mění způsob komunikace a vzrůstá vzájemná důvěra, ale rozhodně je společná nutnost výměny informací. Pokud má manažer veškeré informace o průběhu řešení svěřených úkolů a je schopen být online automaticky informován o postupu prací, novinkách, změnách atd., získává klíčovou manažerskou výhodu. Je schopen včas pomoci týmu, dodat informace, které mohou být pro další směřování zásadní.

A pozor, není to tak, že zasahuje do pravomocí týmu, které jim delegoval. Pouze vytváří týmu lepší podmínky pro splnění cíle jejich projektu.

  • Klíčový manažer u zákazníka odchází, ale tým staví strategii na osobním vztahu s touto osobou.
  • Prodejní strategie se opírá o dodávky zákazníka, který se připravuje na prodej zahraniční společnosti, které má pro naše produkty jiného dodavatele.
  • Tým zavrhne svou nejlepší variantu řešení kvůli finanční náročnosti. Vy víte, že potřebná technologie jde pořídit pomocí dotací.

To je jen zlomek konkrétních situací, kdy schopnost manažera sledovat na pozadí projekty, které delegoval, zásadním způsobem ovlivnila výsledek, aniž by tým měl dojem, že se jim manažer vměšuje do práce. Takřka neocenitelné je, že průběžné sledování informací umožňuje dodávat tyto informace IHNED.

Umíte si představit, kolik zbytečné práce, chyb a zklamání lze takto předejít?

Mohlo by vás zajímat

Všechny články

TIP 1: Dynamické vytváření obsahu a programu schůzky, porady, jednání 

Ve firmě se soustředíme na efektivní řízení týmů a strategií, kde manažeři tráví čas komunikací s lidmi a zlepšováním procesů, nikoli administrativou. Díky ALITEO zefektivňujeme schůzky a procesy, zajišťujeme lepší přípravu a koordinaci úkolů, což vede k rychlejšímu dosahování cílů a lepší organizaci práce.

TIP 2: Průběh a řízení schůzky, online vytváření zápisu a návazných úkolů

V KARAT Software řídíme porady, kde rotujeme roli vedoucího pro lepší přípravu a průběh setkání. ALITEO nám umožňuje snadné přesuny bodů porady a komplexní zápisy, zajišťující efektivní sledování úkolů v reálném čase.

TIP 3: Průběžná kontrola úkolů a dohod učiněných v rámci schůzek

V naší firmě pravidelné schůzky managementu řeší strategická rozhodnutí a reakce na vývoj projektů. Před ALITEO bylo sledování úkolů a získávání informací zdlouhavé. Nyní ALITEO umožňuje jednotný systém řízení, zvyšuje průhlednost a efektivitu, šetří čas a předchází nedorozuměním.

Jste připraveni být efektivní?

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme. Nebo nás kontaktujte přímo vy.

Vaše údaje budeme zpracovávat za účelem jednorázového kontaktu s informacemi o našich službách. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.

Víc času na práci, která vás baví
KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena

mobilní aplikace již

KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena