ALITEO.comALITEO.com
menu
Všechny funkcionality
Všechny funkcionality

Jasně, přehledně a na jednom místě.

přizpůsobí ALITEO vašim procesům

všech objektů a evidencí dle vaši potřeby

jasný a detailní přehled o aktivitách

v aplikaci nebo e-maily a jen vyrozhodnete v jakém rozsahu

jako integrální součást vaší společnosti

měření, vykazování a fakturace

ve formě grafů, přehledů a statistik

dokonalý přehled o aktivitách podřízených

time management s plánováním a synchronizací

přehledně s řešitelem a upozorněním na změny

s oprávněními pro kompetentní

Všechny články

TIP 4: Jak „donutit“ ostatní, aby začali používat pro svou práci SW jako je například ALITEO

Ať již jsem působil jako obchodník, obchodní ředitel nebo CEO, vždy jsem řešil stejný problém, a to hned ze dvou pohledů. Jak správně našim zákazníkům představit výhody řešení, které nabízíme, ale také jak jim pomoci toto řešení zavést do praxe.

Ať již jsem působil jako obchodník, obchodní ředitel nebo CEO, vždy jsem řešil stejný problém, a to hned ze dvou pohledů.

 • Jak správně našim zákazníkům představit výhody řešení, které nabízíme, ale také jak jim pomoci toto řešení zavést do praxe. 
 • Jak tato naše řešení implementovat do naší firmy. Ano, SW firmy jsou zákazníky sami sobě, a je to mnohdy ten nejsložitější projekt 😊

V několika následujících bodech se pokusím shrnout kroky, které dle mých zkušeností vedou k úspěchu v implementaci produktu jako je ALITEO.

 • Jsem přesvědčený, že klíčovým faktorem úspěchu je mít ve firmě „tahouna, motor, nadšence“, který má jasnou představu o přínosech nového řešení. Tato osoba musí být zároveň aktivním uživatelem buď vlastního systému, nebo jeho výstupů. Zároveň je třeba si přiznat, že jeho slovo musí mít ve firmě dostatečnou váhu, nebo musí mít šéfa, který jej v jeho úsilí podpoří.
 • Definice cílů implementace typu „Zefektivnění práce obchodníků“ bez konkrétních prvků, co by tu vyšší efektivitu mělo zařídit, je k ničemu. Je třeba si říct, co konkrétně má být efektivnější, jaké informace lidem chybí a mají je mít k dispozici, co jako manažer potřebujete sledovat a aktuálně se musíte na tyto informace doptávat atd.
 • Každou informaci, kterou budete chtít mít v systému, musí do něj někdo zapsat. Informace, které nikdo dále ke své práci nepotřebuje, nevyhodnocuje je, do systém nepatří. Stejně tak tam nepatří data, která sice manažerům kreslí hezké barevné grafy, ale nejsou na základě jejich hodnot činěna rozhodnutí reagující na danou situaci.
 • Začněte procesem, jehož jste významným účastníkem. Začněte využívat nový nástroj a vyžadujte po ostatních, aby komunikovali výhradně prostřednictvím něj. Pokud použijeme náš příklad Porad, tak to může vypadat následovně:
  • Body porady si vkládá každý sám, nejpozději 24 hod před konáním porady. Podklady mailem, v chatu nebo na papírku na stole ignorujte
  • Pokud vznikne na poradě úkol, je zadán do systému. Informace o jeho řešení a průběhu budou součástí systému. Pokud ne, má se úkol za nesplněný, i kdybyste dostali X mailů.
  • Pokud je vaším cílem mít online přehled a nemuset se ptát, vyžadujte, aby veškeré komunikace probíhala pomocí systému. Buďte v tom důslední.

Dodržování těchto zásad vám bude stačit, abyste systém uvedli do života v rámci vašeho týmu. A s velkou pravděpodobností začnou členové týmu vyžadovat jeho využívání ve svých týmech – ani jim se nebude chtít přidělávat si práci a dělat ostatním asistentku.

 • Další úspěšnou strategií je vybrat proces, který se týká velké částí vašich pracovníků, a vy víte, že „není optimální“. Klasickým příkladem jsou interní žádanky na cokoliv.
  • Dovolené a proces jejich schvalování
  • Nové vybavení – NTB, mobil, papír do tiskárny
  • Požadavky na služby podpůrných oddělení – Instalace tiskárny, problém s ovladači, oprava stroje ve výrobě..

Pokud se vám podaří tyto 2 strategie zkombinovat a systém obecně je navržen tak, že je reálně užitečný, máte vyhráno. Odměnou vám bude to, že vaši lidé se nebudou zabývat byrokracií, a budou věnovat více času práci, pro kterou jste si je do firmy najali.

Mohlo by vás zajímat

Všechny články

TIP 1: Dynamické vytváření obsahu a programu schůzky, porady, jednání 

Ve firmě se soustředíme na efektivní řízení týmů a strategií, kde manažeři tráví čas komunikací s lidmi a zlepšováním procesů, nikoli administrativou. Díky ALITEO zefektivňujeme schůzky a procesy, zajišťujeme lepší přípravu a koordinaci úkolů, což vede k rychlejšímu dosahování cílů a lepší organizaci práce.

TIP 2: Průběh a řízení schůzky, online vytváření zápisu a návazných úkolů

V KARAT Software řídíme porady, kde rotujeme roli vedoucího pro lepší přípravu a průběh setkání. ALITEO nám umožňuje snadné přesuny bodů porady a komplexní zápisy, zajišťující efektivní sledování úkolů v reálném čase.

TIP 3: Průběžná kontrola úkolů a dohod učiněných v rámci schůzek

V naší firmě pravidelné schůzky managementu řeší strategická rozhodnutí a reakce na vývoj projektů. Před ALITEO bylo sledování úkolů a získávání informací zdlouhavé. Nyní ALITEO umožňuje jednotný systém řízení, zvyšuje průhlednost a efektivitu, šetří čas a předchází nedorozuměním.

Jste připraveni být efektivní?

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme. Nebo nás kontaktujte přímo vy.

Vaše údaje budeme zpracovávat za účelem jednorázového kontaktu s informacemi o našich službách. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.

Víc času na práci, která vás baví
KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena

mobilní aplikace již

KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena