ALITEO.comALITEO.com
menu
Všechny funkcionality
Všechny funkcionality

Jasně, přehledně a na jednom místě.

přizpůsobí ALITEO vašim procesům

všech objektů a evidencí dle vaši potřeby

jasný a detailní přehled o aktivitách

v aplikaci nebo e-maily a jen vyrozhodnete v jakém rozsahu

jako integrální součást vaší společnosti

měření, vykazování a fakturace

ve formě grafů, přehledů a statistik

dokonalý přehled o aktivitách podřízených

time management s plánováním a synchronizací

přehledně s řešitelem a upozorněním na změny

s oprávněními pro kompetentní

Všechny články

TIP 5: Jednou ze základních dovedností manažera je umění organizovat svou vlastní práci

S tím souvisí volba priorit – troufám si tvrdit, že všichni toho máme víc, než je možné zvládnout. Jenže jak poznat, že můj čas s ohledem na veškeré schůzky, práci na strategii, řešení úkolů, operativu atd. již přesáhnul zvládnutelnou mez?

S tím souvisí volba priorit – troufám si tvrdit, že všichni toho máme víc, než je možné zvládnout.

Jenže jak poznat, že můj čas s ohledem na veškeré schůzky, práci na strategii, řešení úkolů, operativu atd. již přesáhnul zvládnutelnou mez?

Cesta k řešení tohoto problému vede přes pečlivou práci s kalendářem – časovým rozvrhem každého pracovního dne.

To není nijak převratné – kalendář pro plánování schůzek a různých událostí používá asi každý. Aby to celé fungovalo, je potřeba do kalendáře doplnit druhou, velmi významnou, a z mých zkušeností v souvislosti s plánováním času opomíjenou část činností. V principu jde o práci na strategii, řešení jednotlivých úkolů a nezbytnou operativu.

Pokud chcete být skutečným pánem svého času a pracovat dle skutečných priorit, doporučuji dodržovat následující pravidla:

  • Vše, co byste měli z titulu své pozice dělat, patří do kalendáře. Máte se zabývat strategií, sledováním trhu, technologickým trendům, konkurencí? Pokud ano, je třeba si na to vyhradit odpovídající časový prostor a určit konkrétní termíny a čas, kdy se tomu budete věnovat.
  • Všechny úkoly, které je třeba řešit osobně, mají mít kromě termínu dokončení také váš časový odhad, jak dlouho vám jejich splnění zabere. Zamyšlení se nad složitostí úkolu s sebou mnohdy přináší další důležité otázky. Nebudu k tomu někoho potřebovat? Pokud ano – kdy na mě bude mít kolega čas? Kdy mám tedy na úkolu začít pracovat, abych vše stihnul v termínu? Opět je třeba blokovat konkrétní prostor ve vašem pracovním kalendáři.
  • Doporučuji si vytvořit kategorie událostí, které si v kalendáři rozlišíte barevně. Například v mém kalendáři jsou interní schůzky zelené, jednání se zákazníky oranžové, čas vyhrazený úkolům modrý atd. Tato vizualizace Vám dá velmi rychlý přehled ve vašem časovém plánu.

Co tento systém přináší:

  • Tím, že klíčové činnosti, které vyžadují váš čas, přenesete do kalendáře včetně jejich časové náročnosti, získáte dokonalý přehled o vaší pracovní kapacitě a reálnosti plnění požadovaných úkolů.
  • S tím přímo souvisí uspořádání a přehodnocení náplně práce a priorit – co dělám, co bych měl a chtěl dělat? Nejsou mezi mými úkoly věci, které by měl nebo mohl řešit někdo jiný?
  • Většinou je jedním z výsledků větší míra delegování, což je zásadní nástroj na rozvoj kolegů a týmové spolupráce.

Je důležité si uvědomit, že tento princip nefunguje jen v případě vašeho času. Tímto způsobem můžete pracovat se svými kolegy. Jsou skutečně tak vytížení, jak tvrdí? Dělají věci, které mají dělat, nebo věci, které je baví?

Další přidanou hodnotou je, že díky systému (jako např. ALITEO) máte veškeré informace, které pro svou práci potřebujete na jednom místě. To vám umožňuje splnit si další manažerský sen – Mít dokonalý přehled o tom, co se na firmě děje.

Mohlo by vás zajímat

Všechny články

TIP 1: Dynamické vytváření obsahu a programu schůzky, porady, jednání 

Ve firmě se soustředíme na efektivní řízení týmů a strategií, kde manažeři tráví čas komunikací s lidmi a zlepšováním procesů, nikoli administrativou. Díky ALITEO zefektivňujeme schůzky a procesy, zajišťujeme lepší přípravu a koordinaci úkolů, což vede k rychlejšímu dosahování cílů a lepší organizaci práce.

TIP 2: Průběh a řízení schůzky, online vytváření zápisu a návazných úkolů

V KARAT Software řídíme porady, kde rotujeme roli vedoucího pro lepší přípravu a průběh setkání. ALITEO nám umožňuje snadné přesuny bodů porady a komplexní zápisy, zajišťující efektivní sledování úkolů v reálném čase.

TIP 3: Průběžná kontrola úkolů a dohod učiněných v rámci schůzek

V naší firmě pravidelné schůzky managementu řeší strategická rozhodnutí a reakce na vývoj projektů. Před ALITEO bylo sledování úkolů a získávání informací zdlouhavé. Nyní ALITEO umožňuje jednotný systém řízení, zvyšuje průhlednost a efektivitu, šetří čas a předchází nedorozuměním.

Jste připraveni být efektivní?

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme. Nebo nás kontaktujte přímo vy.

Vaše údaje budeme zpracovávat za účelem jednorázového kontaktu s informacemi o našich službách. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.

Víc času na práci, která vás baví
KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena

mobilní aplikace již

KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena