ALITEO.comALITEO.com
menu
Všechny funkcionality
Všechny funkcionality

Jasně, přehledně a na jednom místě.

přizpůsobí ALITEO vašim procesům

všech objektů a evidencí dle vaši potřeby

jasný a detailní přehled o aktivitách

v aplikaci nebo e-maily a jen vyrozhodnete v jakém rozsahu

jako integrální součást vaší společnosti

měření, vykazování a fakturace

ve formě grafů, přehledů a statistik

dokonalý přehled o aktivitách podřízených

time management s plánováním a synchronizací

přehledně s řešitelem a upozorněním na změny

s oprávněními pro kompetentní

Všechny články

TIP 6: Mějte přehled

Jedním z významných faktorů stresu manažerů je neustálý pocit, že jim něco ve firmě protéká mezi prsty, nedostávají se k nim aktuální informace o důležitých věcech. A proto se snaží vytvářet různé platformy pro předávání informací, průběžné referování o klíčových obchodních případech, projektech.

„Jakmile bude na projektu něco nového, dejte mi vědět.“

„O řešení úkolu mne průběžně informujte“

Také tyto nebo jim podobné věty patří do vašeho manažerského života? Jedním z významných faktorů stresu manažerů je neustálý pocit, že jim něco ve firmě protéká mezi prsty, nedostávají se k nim aktuální informace o důležitých věcech. A proto se snaží vytvářet různé platformy pro předávání informací, průběžné referování o klíčových obchodních případech, projektech. Maily, telefonáty, schůzky, porady.

Problémy tohoto systému:

 • Manažer nosí v hlavě (v lepším případě má poznamenáno), co všechno musí sledovat.
 • V principu je to mnohdy tak, že si vede paralelní evidenci úkolů, které někomu zadal, aby na něco nezapomněl
 • Potřebných informací je tolik, že jejich získávání stojí manažera značné úsilí, mnoho času a nervů.
 • Místo skutečné práci se lidé ve firmě věnují předávání informací, které ve firmě jsou, jen nejsou dostupné.

Jak z toho ven:

 • Pracovníci si musí informace o postupu svých projektů, úkolů atd. zaznamenávat v jednotném systému
 • Manažer musí mít možnost si v systému nastavit, které informace jsou pro něj důležité – je průběžně online informován o jejich vývoji, změnách stavu, termínech, rozpočtu atd..

Opravdu je to tak jednoduché? Stačí splnit jen 2 podmínky? Ano, je. Dokonce je to tak, že složitá je vlastně jen jedna – „Pracovníci si musí informace o postupu svých projektů, úkolů atd. zaznamenávat v jednotném systému“.

Háček je v tom, že zabezpečit, aby se nějaký systém stal jednotnou platformou, kam si budou pracovníci průběžně vkládat důležité informace, není jednoduché. Z našich zkušeností fungují 2 cesty, jak to zařídit:

 • Vyberete a hlavně správně zavedete takový systém, který uživatelé skutečně přijmou jako pomocníka ke své práci. Budou vnímat, že vkládání informací slouží v první řadě pro ně samotné – bez ohledu na další procesy mají motivaci s ním pracovat z osobních důvodů.
 • Používání systému nařídíte a budete dodržování stanovených pravidel striktně vyžadovat. Takto dokážete udržet v běhu skoro cokoliv – otázkou je, jestli se vám energie věnovaná do udržení systému v chodu vyplatí.

V praxi to samozřejmě funguje tak, že neexistuje jednoduchý a jednotný postup. Asi se budete pohybovat mezi oběma strategiemi:

 • Vyberte kvalitní řešení, poslouchejte připomínky uživatelů a nebojte se investovat do zlepšování systému. Vrátí se vám to formou kvalitnějších informací a spokojenějších kolegů
 • Vždy budou existovat jedinci, kteří budou v opozici, kdyby už jen z principu. Tady platí tlak na striktní dodržování pravidel – pozor – jeden uvolněný kamínek může strhnout celou hráz..

Proč to celé podstupovat?

Z osobní zkušenosti vidím jako klíčové následující přínosy:

 • Průběžné informování o vývoji úkolu/projektu může ušetřit spoustu energie, peněz, zamezit problémům u zákazníka. Manažeři zachytí potenciální problém daleko dříve než na pravidelných schůzkách a mohou okamžitě sjednat nápravu.
 • Obecně dochází k významné úspoře času – odpadnou schůzky, čekání na odpovědi na maily, odpolední telefonáty, kdy si někdo na něco vzpomene.
 • Důvěra v systém dává manažerovi klid na práci. Zavedete si do svého pracovního dne určité kontrolní rutiny, v rámci kterých si zkontrolujete vše důležité.
 • To vše uvolní více času na práci, za kterou je manažer primárně placen, a která ho mnohdy ve finále jediná baví. Vytvářet strategii, pracovat s týmem, jednat se zákazníky, sledovat technologické trendy.

Mít přehled o tom co se na firmě děje v kombinaci se schopností být pánem svého času (TIP 5) Vás posouvá k lepší práci se svými kolegy a vaší ochotě ve větší míře delegovat (TIP 7).

Mohlo by vás zajímat

Všechny články

TIP 1: Dynamické vytváření obsahu a programu schůzky, porady, jednání 

Ve firmě se soustředíme na efektivní řízení týmů a strategií, kde manažeři tráví čas komunikací s lidmi a zlepšováním procesů, nikoli administrativou. Díky ALITEO zefektivňujeme schůzky a procesy, zajišťujeme lepší přípravu a koordinaci úkolů, což vede k rychlejšímu dosahování cílů a lepší organizaci práce.

TIP 2: Průběh a řízení schůzky, online vytváření zápisu a návazných úkolů

V KARAT Software řídíme porady, kde rotujeme roli vedoucího pro lepší přípravu a průběh setkání. ALITEO nám umožňuje snadné přesuny bodů porady a komplexní zápisy, zajišťující efektivní sledování úkolů v reálném čase.

TIP 3: Průběžná kontrola úkolů a dohod učiněných v rámci schůzek

V naší firmě pravidelné schůzky managementu řeší strategická rozhodnutí a reakce na vývoj projektů. Před ALITEO bylo sledování úkolů a získávání informací zdlouhavé. Nyní ALITEO umožňuje jednotný systém řízení, zvyšuje průhlednost a efektivitu, šetří čas a předchází nedorozuměním.

Jste připraveni být efektivní?

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme. Nebo nás kontaktujte přímo vy.

Vaše údaje budeme zpracovávat za účelem jednorázového kontaktu s informacemi o našich službách. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.

Víc času na práci, která vás baví
KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena

mobilní aplikace již

KARAT Software a. s.
Dvořákova 2881/77
750 02 Přerov
Česká republika
 
IČ: 25352687
DIČ: CZ25352687
Zápis v OR: oddíl B, vložka 1413
Vedeno u: Krajský soud v Ostravě
 

Copyright 2023 KARAT Software
Všechna práva vyhrazena